Przedłużanie paznokci

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Zabieg polegający na rekonstrukcji lub modelowaniu braku wolnego brzegu paznokcia. Przedłuża się paznokcie masą akrylową lub żelową ewentualnie fiberglassem, do efektu jaki chce uzyskać klient. Metodzie poddaje się paznokcie zdrowe, niekiedy zniekształcone lub zdeformowane.

Do przedłużania używane są: tipsy lub inne elementy, które przykleja się do płytki paznokcia. Można alternatywnie je pod nią podkładać, a następnie nałożyć odpowiednio dobraną indywidualnie masę plastyczną. Metoda ta pozwala na uzyskanie dowolnie wybranego przez nas kształtu paznokcia w czasie około 1,5godziny.

Zalecana dla osób, które obgryzają lub niszczą mechanicznie paznokcie przy różnego rodzaju pracach. W rezultacie uzyskujemy twardą imitację płytki paznokciowej, odporną bardziej na zniszczenia w znacznie większym stopniu niż naturalny paznokieć.

Zabieg powtarza się co 3-5 tygodni w zależności od indywidualnych predyspozycji klienta. Fantazyjną formą paznokci przedłużanych jest ozdobienie ich kolorowymi żelami lub akrylami. Można również wtapiać ozdoby albo biżuterię.