Lipoliza

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Modelowanie określonych partii ciała, zabieg polegający na podaniu pod skórę fosfatydylocholiny - substancji , która powoduje rozpad komórek tłuszczowych. Skutkiem jest wymodelowanie kształtu określonych partii ciała. Stosuje się ją w obszarach nagromadzenia tłuszczu: podbródek, uda, brzuch, pośladki, biodra.

Skuteczność fosfatydylocholiny jest od kilku lat podawana w wątpliwość. Według twierdzeń osób propagujących inne preparaty do niszczenia komórek tłuszczowych odpowiada za to inna substancja: dezoksycholan sodu.


Przebieg

Zabieg przeprowadza lekarz stosując miejscowe znieczulenie. Powtarza się go co najmniej dwa razy, w kilkutygodniowych odstępach. Efekty redukcji są widoczne po około miesiącu. W tym samym miejscu można przeprowadzać lipolizę wielokrotnie, zachowując kilkumiesięczne przerwy. Zabieg dla osób, które mają niewielką ilość tkanki tłuszczowej do usunięcia w miejscach ciała nie poddających się diecie, czy ćwiczeniom. Polecany również tym, którzy chcą uniknąć znacznie bardziej inwazyjnej liposukcji.

Przeciwwskazania:

choroby wątroby i nerek,

cukrzyca,

kłopoty z krążeniem.


Powrót do aktywnego życia

Dolegliwości bólowe w miejscach iniekcji mogą utrzymywać się maksymalnie 2-3 dni, aczkolwiek zależy to od indywidualnych predyspozycji.


Zabiegi podobne:

  • lipoliza laserowa – zamiast płynu na komórki tłuszczowe działa się przy pomocy światła laserowego.