Hialurox

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zabieg przy użyciu hialuroxu jest bezbolesny.

Urządzenie do wprowadzania kwasu hialuronowego w głąb skóry. Zabieg przeprowadza się u osób o skórze dojrzałej, pozbawionej jędrności i odwodnionej. Sprawdza się również u palaczy i ludzi, którzy nadmiernie przesuszyli skórę opalaniem.

Wskazania

Zabieg ma przede wszystkim skórę nawilżyć, wygładzić, rozświetlić, odżywić. Cząstka kwasu hialuronowego jest zbyt duża żeby przenikać przez skórę. Substancję podajemy bezpośrednio do skóry właściwej. Jej działanie pobudza produkcję [elastyna|elastyny] i syntezę [kolagen|kolagenu]. Poza tym cząstki kwasu wiążą cząsteczki wody, powiększając przestrzeń komórkową i wypełniając zmarszczki.


Skutki

Podanie kwasu powoduje:

  • pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.
  • znaczną redukcję objawów starzenia się skóry (wypełnienie zmarszczek).

Wszystko to dzieje się dokładnie w wybranych miejscach. Zabieg jest bezbolesny, wręcz przyjemny dla pacjenta. Pierwsze efekty można dostrzec po kilku dniach. Po nim zaleca się spożywanie dużej ilości wody mineralnej i ograniczenie przez kilka dni używania kosmetyków.


Przeciwwskazania:

  • eksponowanie skóry na słońcu przez okres 2 tygodni po zabiegu
  • używanie kosmetyków działających okluzyjnie.


Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie produkowaną przez nasz organizm. Wraz z upływem czasu spada jednak intensywność jej wytwarzania. Po 40 roku życia o ponad połowę, a po 60 nawet o 90 procent.