Fractora

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Skóra twarzy przed (z lewej) i po zabiegu fractory.
Okład chłodzący po zabiegu fractory.

Nazwa zabiegu na skórze twarzy oraz urządzenia do korekt twarzy. Dzięki fractorze można poprawić wygląd, usunąć zmarszczki, odmłodzić skórę bez użycia skalpela lub kilkunastu różnych zabiegów medycyny estetycznej.

Urządzenie

Dwie końcówki, które używane są do zabiegów przy pomocy platformy body tite, emitujące ciepło i powodujące delikatną perforację naskórka przez mikroigły.

Zabieg

Zabieg wykonuje się jedną z końcówek wielofunkcyjnego urządzenia Body Tite (stosowanego do korekt wyglądu różnych partii ciała). Lekarz oddziałuje za jej pomocą na niedoskonałości skóry twarzy. Fale radiowe emitowane przez urządzenie powodują miejscowe rozgrzanie i delikatną perforację naskórka. W efekcie organizm intensywniej produkuje kolagen, skóra jest lepiej napięta, znikają zarówno drobne jak i głębokie zmarszczki. W trakcie podaje się zewnętrznie dostosowaną do kondycji skóry dawkę promieniowania radiowego. Następuje frakcyjny przepływ fal radiowych, które wywołują wymienione wcześniej efekty. Pacjent czuje w miejscu oddziaływania ciepło i delikatne skurcze. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym (zazwyczaj maść).

Po zabiegu trwającym od 15-30 minut nakładana jest specjalna maska żelowa na kolejne 30 minut celem wyrównania temperatury w tkankach . Zaczerwienienie skóry utrzymuje się przez okres ok 3 dni. Później kolor powraca do normy a rozpoczyna się proces głębokiej odnowy trwający do tygodnia.

Dodatkowe możliwości

Jedną z wyjątkowych funkcji fractory jest zabieg liftingu skóry powiek – zarówno dolnych jak i górnych. Efekty podniesienia powiek widoczne są w ciągu kilka dni. Maksymalnie po dwóch tygodniach pojawiają się pełne korzyści zabiegu. Urządzenie służy także do wykonywania tzw. liftingu natychmiastowego (imprezowego). Powoduje on wyraźne, natychmiastowe ujędrnienie skóry i redukcję drobnych zmarszczek. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia na skórze żadnych śladów. Można go wykonywać nawet w dniu imprezy.

Efekty działania:

 • poprawa wyglądu i ujędrnienie skóry,
 • usunięcie zmarszczek,
 • usunięcie niedoskonałości skóry - przebarwień, blizn potrądzikowych etc.,
 • poprawa gęstości skóry,
 • podniesienie powiek,
 • lifting natychmiastowy

Kompleksowość:

Zabieg Fractora równocześnie spełnia kilka funkcji. Dzięki niemu nie trzeba poddawać się:

 • interwencjom chirurgicznym z użyciem skalpela w celu poprawy wyglądu twarzy,
 • dermabrazji (ścieranie naskórka które ma pobudzić produkcję kolagenu),
 • mezoterapii ( dostarczanie substancji zapobiegających starzeniu się skóry),
 • zabiegowi IPL (usuwanie zmian skórnych przy pomocy światła),
 • peelingom medycznym i wszelkim zabiegom z użyciem kwasu hialuronowego


Opinia Lekarza

Fractora to zabieg mniej bolesny i szybszy od zabiegów laserowych. Obejmuje pełną grubość skóry na całym obszarze poddanym leczeniu. – mówi Filip Reś, krakowski lekarz wykonujący tego typu zabiegi. – Kolejną zaletą jest fakt, że pacjenci szybko wracają do codziennych zajęć. Przerwa wymagana jest na czas od dwóch dni do tygodnia.

Przeciwwskazania

Z zabiegów prowadzonych technologią fractora nie powinny korzystać kobiety w ciąży i osoby z choroba nowotworową.

Więcej