Embrioblasty

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Komórki zarodkowej tkanki łącznej. Są pobierane z zarodków zwierząt (np.owiec) i odpowiednio przygotowywane, aby ludzki organizm, do którego zostaną wszczepione w postaci zawiesiny, ich nie odrzucił (poddaje się je filtrowaniu, naświetleniom i zamrożeniom). Kiedy zostają wszczepione pobudzają sąsiadujące komórki do regeneracji i jednocześnie dostarczają składników odżywczych: witamin, aminokwasów, mikroelementów.


Wskazania

Redukcja objawów starzenia się : zmarszczek, utraty napięcia skóry. Nadają się mi.in do działań w okolicy dekoltu i szyi.


Przebieg

Zawiesinę wstrzykuje się w okolicy miejsc przeznaczonych do zmiany, nakłuwając skórę co kilka milimetrów. Jeśli pacjentce przeszkadza niewielki ból przy nakłuciach można zatosowac kremy znieczulające (emla).


Efekty

Redukcja zmarszczek i opóźnienie procesów starzenia utrzymują się przez kilka miesięcy. Zabieg można regularnie powtarzać stopniowo wydłużając czas przerw między wstrzyknięciami- najpierw co 10 dni, potem co 14, co 3 tygodnie, co 4, 6 i 8 tak aby dojść do przerw maksymalnie półrocznych. To daje możliwość stałego utrzymania skóry w dobrej kondycji.