Depilacja woskiem

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Metoda usuwania zbędnego owłosienia. Powtarza się ja raz na kilka tygodni – tyle trwa regeneracja zniszczonej cebulki i włosa. Kolejne wyrastają bardziej miękkie i słabsze. Depilację woskiem można stosować praktycznie na wszystkich częściach ciała. Efekt jest natychmiastowy, jednak zabieg nie jest bezbolesny.


Rodzaje

Do depilacji używa się wosku kremowego lub twardego.

Wosk kremowy topi się w temperaturze nieco przewyższającej 37 stopni. Można go stosować u osób o skórze wrażliwej, ze skłonnością do podrażnień. Jest stosowany również do depilacji wrażliwych miejsc na ciele.

Wosk twardy topi się w temperaturze prawie 50 stopni Celsjusza. Depilacja tym rodzajem wosku jest bardzo dokładna. Poziom bólu podczas zabiegu zależy od doświadczenia kosmetyczki i indywidualnych predyspozycji pacjentki.


Przebieg

Cienką warstwę wosku rozprowadza się na skórze za pomocą szpatułki lub aplikatora zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Po zastygnięciu kosmetyczka zrywa płat jednym ruchem w odwrotną stronę do kierunku nakładania. W przypadku wosków miękkich, do warstwy preparatu nałożonej na skórę przyklejany jest pasek materiału ułatwiający oderwania płata. Po zabiegu pojawia się zaczerwienienie.

Przed depilacją skórę czyści się i odtłuszcza. Po wykonaniu nakłada się na nią preparat łagodzący podrażnienie i działający przeciwzapalnie. Warto stosować także peelingi, które zapobiegną wrastaniu włosków w skórę i przygotują ja do kolejnych zabiegów.


Po zabiegu

Trzeba zwracać uwagę, czy nie dochodzi do zapalenia mieszków włosowych i czy włoski nie wrastają pod skórę.