BodyTite

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Porównanie wyglądu pacjentki przed i po odessaniu tłuszczu metodą Body Tite.
Platforma Body Tite pozwala wykonać kilkanaście różnych zabiegów.

Nazwa metody pozbycia się tkanki tłuszczowej i jednocześnie nazwa urządzenia umożliwiającego przeprowadzenie szeregu zabiegów medycyny estetycznej. Zabieg odessania tłuszczu body tite wyszczupla sylwetkę i nadaje jej bardziej proporcjonalny wygląd. Powoduje odessanie komórek tłuszczowych oraz jednocześnie ujędrnia i napina skórę.

Body tite ma zastosowanie jako alternatywa dla tradycyjnych metod liposukcji.


Przebieg

Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. W jego trakcie pod skórę wprowadzana jest kaniula – długa, cienka rurka. Po powierzchni skóry równolegle przesuwana jest elektroda, która emituje ciepło powodując przejście tkanki tłuszczowej w stan płynny, umożliwiający odessanie.


Wskazania

Zabieg można polecić każdej osobie, która chce szybko uzyskać efekt zarówno wyszczuplenia jak i napięcia skóry, a potem szybko wrócić do codziennych zajęć. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą uniknąć niesymetrycznych kształtów ciała, które często są efektem innych technik liposukcji.


Przeciwwskazania

Zabiegowi body tite nie powinny poddawać się osoby chore na cukrzycę, a także dotknięte chorobami serca i płuc oraz niewydolnością krążenia.


Efekty

  • ujędrnienie,
  • wygładzenie i lifting skóry,
  • redukcja cellulitu,
  • wyszczuplenie sylwetki,
  • nadanie bardziej proporcjonalnego wyglądu,
  • pozbycie się komórek tłuszczowych z danego obszaru raz na zawsze.

Pełny efekt polega na zmniejszeniu obwodów ciała (spadek rozmiarów ubrań nawet o 3 wartości), podniesieniu jego konturów i zwiększeniu napięcia skóry okolic operowanych.


Rekonwalescencja

Pacjent po zabiegu powinien odpoczywać przez kilka dni. Dolegliwości bólowe, jeżeli się pojawiają, ustępują po 2 dobach od operacji. Obrzęk jest niewielki, zasinienia także(dzięki tej metodzie po zabiegu nie ma siniaków, opuchlizn i deformacji typowych dla zwykłej liposukcji). Przeprowadza się 2 kontrole pozabiegowe. Do pełnej aktywności zawodowej wracamy po około 5 dniach.

Więcej informacji o BodyTite