Abdominoplastyka

Z Bodypedia
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zabieg pozwala na trwałą zmianę, jednak od pacjenta wymaga się prowadzenia określonego trybu życia (dieta), żeby skutki interwencji chirurga utrzymać. źr. dremastime.com

Korekcja powłok brzusznych - usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej z brzucha.

Zabiegu  nie można porównywać z liposukcją ponieważ założeniem metody jest  
redukcja nadmiaru skórno-tłuszczowego przez wycięcie, a nie odessanie. 
Abdominoplastykę stosuje się zazwyczaj jeśli sama liposukcja nie wystarcza 
np. z powodu  złego stanu skóry na brzuchu.


Przebieg

Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym. Trwa 2-4 godziny w zależności od wielkości korekcji. Rekonwalescencja trwa kilka tygodni. Pierwsze 2-3 doby pacjent pozostaje w łóżku, a potem przez okres od 1 do 3 miesięcy nosi pas uciskowy.


Rekonwalescencja

Szwy usuwane są po 14 dniach. Wtedy też najwcześniej można wrócić do aktywności zawodowej. Do sprawności fizycznej po miesiącu. Jest zakaz podnoszenia ciężkich rzeczy przez pół roku.


Wskazania

Ta metoda niekiedy jest jedynym wyjściem z sytuacji, zwłaszcza w przypadku kobiet po cesarskich cięciach, które pragną odzyskać dawny kształt brzucha. Można ją stosować także u osób, które doznały znacznej utraty wagi skutkującej pozostaniem sporej powierzchni luźnej, najczęściej pomarszczonej skóry lub cierpią na rozstęp mięśni brzucha.


Efekty

Skutki zabiegu są trwałe i nie wymaga on powtarzania, pod warunkiem stosowania się pacjenta do zalecanej diety. W dolnej części brzucha pozostaje po nim blizna.